Všetko sa začalo predstavou, ako dvaja mladí chalani varia svoj matroš. Pekne v pohodlí domova, žlté kombinézy, dýchacie masky a kotly nad ohňom…

Po hlbšej rešerši však prišli na to, že také jednoduché to nebude, a tak k samotnému procesu pribrali Tatka Chemika, ktorý má v odbore už desiatky rokov skúseností.

Zdroj: Angry Beards

Žiadna kozmetika pre pravých gentlemanov, ale pre pravých chlapov!

V roku 2017, kedy sa už seriózne začalo makať na vývoji prípravkov na bradu a budovať brand Angry Beards, bolo čisto českých značiek poskromne. A tie zahraničné, ktoré sa dali zohnať, boli pre študenta väčšinou také drahé, že pokiaľ nechcel byť dotyčný po zbytok mesiaca na suchých rožkoch a instantných polievkach, väčšinou si olej na bradu ani nekúpil. A tí, čo si ho mohli dovoliť, sa zase hanbili priznať, že sa starajú o svoj vzhľad, pretože potom si z nich ostatní uťahovali, že kozmetika je pre baby.

Tomu povedali Tomáš a Adam dosť a zavreli sa s Tatkom Chemikom vo výrobni na deväť mesiacov. V decembri prišla na svet kvalitná česká kozmetika, ktorú sa chlapi rozhodne nebudú hanbiť používať a budú si ju môcť dovoliť aj študenti.

Zdroj: Angry Beards

Zlaté české ručičky

Všetka kozmetika je miešaná poctivými českými ručičkami. Punc výnimočnosti tomu dodávajú ešte špeciálne fialové sklá z Holandska, ktoré pohlcujú UV žiarenie, a tak zabraňujú znehodnoteniu kozmetiky.

Prípravky na bradu vychádzajú v ústrety i citlivejším typom – olej, balzam aj vosk na bradu majú prírodné zloženie, šampón a Beard Doping majú zase redukovaný obsah alergénov na úplné minimum, aby boli stále účinné, ale človek po ich použití nevyzeral ako pavián.

Dobrá rada nad zlato

A ako si teda správne vypestovať luxusný plnofúz? Kľúčová vlastnosť každého „pestovateľa“ je trpezlivosť. Všetko chce svoj čas – ani Rím nepostavili za jeden deň.

Pokiaľ ste ale predsa len netrpezliví, siahnite po Beard Dopingu. Je to sérum na podporu rastu fúzov. Jeho základom je látka s magickým názvom Diaminopyrimidine Oxide, ktorá sa kedysi používala na liečbu vysokého krvného tlaku, ale dnes sa využíva na prekrvenie kože, vďaka ktorému sa aktivujú spiace korienky a celkovo sa stimuluje rast fúzov. 

Každodenná rutina by sa mala začať umytím tváre a fúzov, nie nadarmo nám mamky vštepovali do hlavy, že čistota = pol života. V tomto prípade ide hlavne o to, že cez noc telo detoxikuje a cez póry sa na povrch kože dostávajú všetky nečistoty, ktorých sa chce telo zbaviť. Umytie vodou ráno stačí. No večer a v niektoré rána (pokiaľ vám fyzický stav predchádzajúceho večera nedovoľoval spraviť hygienu) sa človek zašpiní tak, že obyčajná H2O je na to krátka. V týchto prípadoch sa hlási o slovo šampón na bradu. Oproti obyčajnému šampónu na vlasy sa líši zložením na báze olejových prísad, vďaka ktorým bradu a fúzy zbytočne nevysušíte. 

Nenahraditeľný olej alebo balzam

Po očistení môžete použiť Beard Doping, pokiaľ je vaším cieľom zrýchliť rast fúzov. Pokiaľ chcete fúzy vyživiť, ideálne je použiť olej alebo balzam.

angry beards

Zdroj: Angry Beards

Vďaka obsiahnutým prírodným olejom totiž fúzom dodáte vlahu, vďaka ktorej nebudú vysušené, nebudú sa lámať a z vašej brady už nebudú snežiť šupinky odumretej kože ako na Štedrý večer. Či používať olej alebo balzam, je skôr na preferenciách používateľa – záleží na tom, či máte radi skôr vodovú alebo krémovú konzistenciu. Pravdou tiež je, že balzam toho vydrží viac. Takže pokiaľ vonku práve panuje neznesiteľné teplo, kedy sa potíte ako prasa alebo, naopak, mrzne až to praská, siahnite radšej po balzame. 

angry beards

Zdroj: Angry Beards

Ten či onen prípravok naneste rovnomerne na bradu a fúzy a ako final touch prečešte a premasírujte drevenou kefou na bradu z diviačích štetín. Kefa pomôže lepšie rozdistribuovať prípravok po tvári a vďaka masáži brady stimuluje korienky a podporuje tak rast fúzov. Naviac fúzy po prečesaní vyzerajú jednoliato a upravene. Ako na túto rocket science, vám poradí Peťan v tomto videu:

Pekné fúzy a zdravý vzhľad je ale dôležité podporiť i správnou životosprávou. Takže bielkoviny, orechy, ovocie a zelenina by vo vašom jedálničku nemali chýbať (i tu došlo na mamine slová). Sem-tam si ísť zdvihnúť nejaké to železo tiež nie je od veci. Pravidelné cvičenie vyplavuje testosterón, ktorý má, samozrejme, nemalý vplyv na rast.

Tak nech rastú!