Pondelkové rána bývajú náročné. Pre mužov bývajú náročné všetky rána. Radi by ešte spali, no musia do zamestnania zarábať peniaze.

Ak aj vy patríte k drvivej väčšine mužov, ktorím sa ráno nechce vstávať a najradšej by ste ležali aj do dvanástej v posteli, máme pre vás skvelé tipy, ako sa ráno naštartovať.

Ranná rozcvička musí byť

 Vyskúšajte vstávať aspoň o pol hodinu skôr, aby ste si ráno zacvičili. Ranná rozcvička vám pomôže rozhýbať stuhnuté svalstvo a váš výkon pôjde rapídne hore. Stačí pár výpadov a klikov a budete sa cítiť svieži ako rybička.

Rannú rozcvičku oceníte, ak máte najmä sedavé zamestnanie a celých osem hodín sedíte za počítačom. Čím skôr začnete, tým menej zdravotných problémov budete mať v budúcnosti.

View this post on Instagram

Začnite 🏃🏻‍♂️🏃🏻‍♀️ behať ráno. Je to to najlepšie, čo môžete pre seba urobiť! Najťažší je síce prvý krok z dverí 😂 Po ňom je to už vyhraté 🏅 . . Večer si treba všetko nachystať, nestrácať čas. Najjednoduchšie je stanoviť si proste 📆 pevné dni v týždni a tomu prispôsobiť diár. Povedať si, že idem behať v pondelok, stredu, piatok a niektorý deň cez víkend. A vydržať 💪. . Ako to najlepšie zmáknuť vám poradí Gabriel Švajda @gabrielsvajda, tréner, úspešný bežec a navyše ambasádor značky @adidas v novom článku na našom portále (odkaz nájdete v profile). 👉 Kedy sa behá lepšie vám – ráno či večer? 👈 . . . . . . #adidas #solarboost #tenisky #beh #rannybeh #kondicka #trening #rano #morning #sun #training #trener #cvicte #dnescvicim #motivacia #odhodlanie #worksout #sport #ako #tipy

A post shared by CVIČTE.SK (@cvicte.sk) on

Ak vám cvičenie doma príliš nevonia a zamestnanie vám to umožňuje, vyskúšajte beh. Obujte si bežecké topánky, nachystajte si podšitú pánsku mikinu, oblečte si bežecké tričko a urobte niečo pre svoje zdravie.

Šálka lahodnej kávy vás preberie

Ak nie ste kávičkár, ale veľmi dobre viete, že káva je životabudič, skúste zdravšiu verziu kávy. Odporúčame zelenú kávu, ktorá je chutná a nabudí vás práve vtedy, kedy to budete potrebovať. Pre lepšiu predstavivosť, zelená káva sú vlastne nepražené zrnká Arabica kávy.

View this post on Instagram

🌿Café verde🌿 Que levante la mano el que lo haya probado. Se trata de un #café que no se ha sometido a ningún proceso de tostado, por tanto, conserva muchas más propiedades nutritivas y, además, está libre de acrilamida. No hay que alarmarse por la #acrilamida, ya que los expertos aseguran que las cantidades que ingerimos a través de la #dieta no suponen un problema de salud. Sin embargo, sí podemos estar informados y reducir la exposición, en la medida de lo posible. En la BIOGRAFÍA tienes un enlace con pequeños gestos para reducir la acrilamida de la dieta: https://www.miarevista.es/salud/fotos/como-reducir-el-consumo-de-acrilamida-de-tu-dieta #nutrición #nutrition #coffee #realfood #realfooder #foodie #healthy #veganfood #comidareal #bebidasaludable #comidasalidable #eatclean #comelimpio #greencoffee #cafés #healthydrinks #gastronomía #bebidasfit #bebidasfitness #alimentofit #cocinasaludable #buenoshábitos #instacleaning #instahealth #desayuno #breakfast #breakfasttime

A post shared by Mía Revista (@mia_revista) on

Ak máte problémy so žlčníkom a trápi vás vysoký krvný tlak, zdravá zelená káva vám pomôže bojovať s týmito problémami. Pitím zelenej kávy zabijete dve muchy jednou ranou. Táto káva chráni vaše zdravie a dobije vám energiu aj ráno, kedy to najviac potrebujete.

Čo keď na kávu nemáte čas?

Ak ráno nestíhate piť kávu, máme pre vás riešenie, ako si dopriať doma uvarenú kávu aj na cestách či v práci. Kúpte si moderný KeepCup, čiže prenosný pohár, ktorý je šetrný k prírode a zároveň vám udrží teplotu kávy aj po dobu niekoľkých hodín. Tento pohár ma silikónový prstenec, čo znamená, že vás chráni pred popáleninami. Je 100 % recyklovateľný, jednoducho sa udržiava a môžete ho dokonca dať aj do umývačky.

Skúste tieto triky a uvidíte, že vstávanie vám už nebude robiť problém.

Foto: ilustračné