Pracovné stretnutie, nech už sa koná kedykoľvek a kdekoľvek, by sme nemali nikdy podceňovať. Od neho závisí, akým smerom budú napredovať naše pracovné výkony.

Ak vás v blízkej dobe čaká veľa pracovných stretnutí a na každé jedno z nich chcete byť pripravený na 200 %, čo robiť pre to, aby všetko dopadlo dobre a neurobili ste si zlé meno? Začnite tým, že zo šatníka začnete vyberať vhodné oblečenie.

Nepokrčená košeľa

Nikdy nechoďte na pracovné stretnutie vo voľnočasovom oblečení. Nepôsobilo by to dôveryhodne a pravdepodobne by si vás klient ani len nevšimol. Veď kto by hľadal niekoho, kto by na pracovné stretnutie prišiel v takomto oblečení?

Zdroj: pexels.com

Predtým, ako pôjdete, majte určite nachystanú vyžehlenú kvalitnú pánsku košeľu, nohavice, kravatu, pánske sako a spoločenské topánky. Bez tohto určite nechoďte na pracovné stretnutie.

Kam dáte potrebné dokumenty?

Na každé pracovné stretnutie potrebujete mať nachystané dokumenty, ktoré vám majú veľa vecí uľahčiť. Veď každú informáciu si pamätať nemôžete! Aby ste všetky dokumenty nenosili v priesvitných obaloch a šanónoch, potrebujete priestranné pánske aktovky v rôznych farebných prevedeniach – najlepšie, aby vám sedeli k farbe obleku. Potrebujete úložný priestor na všetky papiere a samozrejme aj na doklady + mobilný telefón.

Chodievajte v predstihu

Ak plánujete ísť na konferenciu a pár hodín budete musieť stráviť sedením na konferenčných stoličkách s kovovými nohami, na mieste buďte minimálne pol hodinu pred začatím.

Nemôže byť nič horšie, ako keď budete na stretnutie/ konferenciu meškať. Dajte si záležať na tom, aby ste na dohodnutom mieste boli načas. Radšej chodievajte skôr v prípade, ak sa máte stretnúť v takom čase, kedy sú v meste najväčšie kolóny.

Zdroj: unsplash.com

Na obchodné rokovania vyberajte tichšie kaviarne, kde budete mať dostatok súkromia na preberanie dôležitých súkromných informácií.

Foto: ilustračné (1, 2, 3)