Keď to nefunguje za dverami spálne, väčšina mužov upadá do depresie. Keď sa k tomu pridajú výčitky partneriek, problémy sa namiesto vyriešenia môžu ešte viac skomplikovať. Dokonca sa môže stať, že sa partneri natrvalo odlúčia, pričom keby sa problémy riešili inak, všetko by mohlo dopadnúť lepšie.

Ak patríte k mužom, ktorí majú problémy s erekciou, prezradíme vám, ako s týmto problémom bojovať.

Hovorte o týchto problémoch

To, že máte problémy s erekciou, by mala vedieť vaša partnerka. Aký zmysel má zatajovať tieto zdravotné komplikácie ohrozujúce váš vzťah? Vaša partnerka si to skôr či neskôr všimne. Uvidí, že máte problém udržať, resp. dosiahnuť erekciu. Čím skôr jej to poviete, tým skôr môžete začať s hľadaním odborníkov, ktorí vám pomôžu odstrániť problémy s erekciou a vrátiť všetko do pôvodných koľají.

Zdroj: unsplash.com

Hovorte o týchto problémoch výhradne len svojej partnerke. Je to predsa vaša najbližšia osoba, váš životný partner a má právo to vedieť.

Čo všetko môže spôsobovať tieto problémy?

Na zrealizovanie sexu je potrebné dosiahnuť erekciu. Bez nej by nedošlo k sexuálnemu spojeniu so ženou a vlastne ani počatie dieťaťa by bez nej nebolo realizovateľné.

Problémy s erekciou môže spôsobovať viacero faktorov: stres, fajčenie, drogy, alkohol, ale aj málo skúseností so sexom. Problémy s erekciou nemávajú len muži po štyridsiatke, ale aj mladí chlapci, ktorí majú nulové, resp. minimálne skúsenosti so sexom.

Vyhýbajte sa fajčeniu, fast foodom, alkoholu či liekom. Dbajte na dostatok pohybu. Zdroj: unsplash.com

Zmena životného štýlu vám pomôže

Skúste zmeniť životný štýl. Obmedzte sladkosti, vyhýbajte sa fast foodom, drogám a alkoholu a uvidíte, že problémy s erekciou začnú miznúť. Pomôcť si môžete aj tabletkami na erekciu. Musíte si však dôkladne vybrať. Nie všetky sú vhodné.

Nezadaným mužom, ktorí majú problémy s erekciou, by mohlo pomôcť zoznámenie s niekým príťažlivým na overenej sex zoznamke. Zadaným však takýto spôsob rozptýlenia neodporúčame. Vám môže pomôcť zmena stravovania, obmedzenie stresu, ale aj nové sexy spodné prádlo vašej partnerky.

Zdroj: unsplash.com

Problémy s erekciou neignorujte a hľadajte riešenie, ako sa ich raz a navždy zbaviť.