Ponožky po byte, košeľa na posteli či nohavice prehodené cez stoličku… To všetko najmä ženské pokolenie dobre pozná. Prečo je to tak?

Dávno je známe, že muž je človek pohodlný. Na začiatku tvojho vzťahu s ním to možno býva iba, kde tu zabudnutý tanier, škrčené tričko v skrini, no ty stále dúfaš, že on sa napraví. Podľa odborníkov dúfaš asi márne.

profimedia-0295705057

Ponožky a uteráky

Ponožky sú zaiste samostatnou kapitolou. Každodenne ich nájdeš tam, kde by byť nemali. Prečo neskončia v koši na špinavé prádlo? Je za tým mágia?

,,Ja sama som na to ešte neprišla…“ hovorí Martina, ktorá žije so svojou polovičkou 17 rokov. ,,Neraz sa stalo, že som našla mokrý uterák len tak pohodený na práčke. Prečo ho ten chlap sakra nemôže zavesiť na ten sušiak?!“ nechápavo krúti hlavou.

shutterstock_423347245

Prečo??

Túto otázku si kladieš, predpokladám, denne. Odpoveď je vcelku jednoduchá: ,,Pretože je to jednoduchšie než byť poriadny,“ hovorí Dominik Landsman, autor kníh o dokonalom spolužití otca a syna.

Koniec koncov muži majú na práci dôležitejšie veci. Vymýšľajú liek na rakovinu, stavajú koráby či plánujú opraviť poličku v kúpelní, ktorá je pol roka nakrivo.

Vedia aj upratať

Ale predsa existuje situácia, kedy mužské pokolenie uprace. Napríklad taká dámska návšteva spraví veľa. ,,Pokiaľ dáma detekuje u muža neporiadok, je dosť veľká pravdepodobnosť, že misia XXX sa neuskutoční“ dodáva Dominik Landsman.

Čo s tým?

Podľa Romany Hlouchovej môžeš vyskúšať štyri možnosti a to napríklad pomocou asertívnej komunikácie povedať partnerovi, čo ti vadí, alebo vyskúšať dychové cvičenia a zmieriť sa s neporiadkom, alebo zmieriť sa s neporiadkom bez duchovného cvičenia, alebo zaplatiť upratovačku… ehm… teda tvoj partner ju bude musieť zaplatiť a potom sa možno poriadku naučí.

Zdroj: prozeny.cz