Milujete cestovanie? Nenapadá vám, ktorým smerom sa máte vybrať? Nechajte sa inšpirovať!

#1 Cappadocia, Turecko

 httpi.imgur.compicNpgx.jpg

Aj napriek aktuálnej situácii v krajine, vám odporúčame navštíviť túto oblasť. Prvé známky o obývaní tejto oblasti, boli z čias Herodesa, teda 5. storočie p.n.l. Jedna sa o prírodne vytvorené kopce, tzv. vulkanické komíny. Túto oblasť zaraďujeme aj do kultúrnej a historickej pamiatkovej rezervácii Unesco.

#2 Salar de Uyuni: Daniel Campos, Bolívia

10-Most-Beautiful-Places-In-The-World-To-Visit-Salar-de-Uyuni-Daniel-Campos-Bolivia

Salar de Uyuni s rozlohou 10 582 km² je najväčšou soľnou plochou na svete. Nachádza sa v Ándskych vrchoch v nadmorskej výške 3650 m.n.m.. Je pozostatkom pleistocénného jazera Ballivián.

#3 Mù Cang Chải: Vietnam 

mu-cang-chai-vietnam-cr-getty

Jedno z najkrajších miest vo Vietname. Ryžové polia a pohoria tvoria neskutočnú scenériu. Ak sa tam vyberiete stráviť deň, nemusíte sa učiť miestny jazyk. Väčšina miestnych totiž vie dobre Anglicky.

#4 Benagil Sea Cave: Algarve, Portugalsko


benagil-sea-cave-algarve-portugal-cr-getty

Benagil Sea Cave – Južne pobrežie Portugalska je lemované nádhernými plážami a jaskyňami. Najkrajšou jaskyňou je ale Benagil. Miesto, ktoré si zaručene obľúbite 🙂

#5 Snæfellsjökull: Island

svinafellsjokull-glacier-iceland-cr-alamy

Ľadovec, ktorý svojou veľkosťou a rôznymi jaskyniami zaujal aj Jula Verna konkrétne v Ceste do stredu Zeme a taktiež sa vďaka svojej kráse objavil aj vo filme Batman začína (2005). Čo myslíte? Ideme sa trocha schladiť?

 Zdroj: cntraveler.com