Slovenský dizajnér má po Audi, Škode a BMW nový angažmán. Po vyše roku v službách BMW sa presúva na pozíciu šéfdizajnéra luxusnej značky Rolls Royce.

Jedna z najluxusnejších automobiliek sveta oznámila, že do svojich radov prijala slovenskú posilu. Z pozície šéf dizajnéra nemeckého BMW sa Jozef Kabaň posúva do Rolls Roycu. Rodák z Oravy bol šefdizajnérom BMW od roku 2017. Jeho pozíciu bude zastávať doterajší kolega Domagoj Dukec a od 1. apríla bude zodpovedný za celú značku BMW.

Zdroj: lidovky.cz

Britskej značke po taktovkov BMW sa darí najviac vo svojej vyše storočnej histórii. Najnovším modelom značky je SUV Culliman.

Jozef Kabaň je skúsený dizajnér, ktorý v minulosti pracoval pre VW Group. Mladý Slovák sa stal vo veku 20 rokov jedným z najmladších dizajnérov, ktorí kedy pracovali v nemeckom koncerne. Po stránke dizajnu sa stal vedúcim projektu niekdajšieho najrýchlejšieho auta na svete, Bugatti Veyron.

Ide o nadmieru talentovaného dizajnéra s veľmi silnou históriou a schopnosťou adaptácie. Jedným z pilierov nášho úspechu, ako jednej z popredných luxusných značiek, je práve fakt, že dokážeme prilákať tie najlepšie mená v danej branži. Nemôžem sa dočkať, keď privítam Jozefa v našich radoch,” uviedol v správe šéf Rolls Royce Motor Cars Torsten Müller-Ötvös.

Zdroj:f30.bimmerpost.com

Jozef Kabaň však zamestnávateľa nemení. Podobne ako v minulosti prestúpil z Audi do Škody, ktoré patria po koncern Volkswagen, aj automobilka Rolls Royce je iba ďalšia spoločnosť v koncerne BMW, pre ktoré Kabaň pracoval doteraz.

Zdroj: carscoops.com

Zdroj titulnej foto: smikmatorphoto.com