Rok 2018 nebol výnimkou pre populárne televízne show a diváci si mohli vyberať z pestrej ponuky. O heroické výkony nebola núdza, na druhej strane aj tu platilo staré známe pravidlo – ľudia sú len ľudia. A nie vždy im to vyjde.

Superstar 2018

Talentová show pod celým názvom Česko Slovenská Superstar sa v zlúčení s Čechmi vysiela už od roku 2009. Za takmer dekádu svojej pôsobnosti “vypľula” spevákov, ktorí sa dodnes objavujú na šoubiznisovej scéne a pokračujú vo svojich kariérach. Tento rok nebol výnimkou. Výherkyňou súťaže sa stala mladá Tereza Mašková, ružovovlasá diva, ktorá okrem svojho vzhľadu ohurovala najmä spevom. Najviac zhliadnutí na Youtube má pieseň Survivor, ktorú v súťaži zaspievala spolu s Karmen Pál Baláž.

Tereza Mašková nezaháľala a niekoľko mesiacov po ukončení súťaže vydala svoj prvý singel New Me.

A čo faily? Do talentových súťaží okrem vynikajúcich speváckych výkonov však patria aj tie menej vydarené. Napríklad vystúpenie Mateja Beránka bolo bezpochyby poháňané stávkou s kamarátmi a tak príšerné, až porotkyňa Katarína Knechtová opustila sálu. Alebo taký Emílian Horvath, ktorý síce prišiel s vlastným štýlom tanca, ale spevom žiadno neohúril a mnoho ďalších. Pozrite si najhoršie tohtoročné vystúpenia.

Česko Slovensko má talent

Česko Slovensko má talent 2018 je siedma séria tejto súťaže. Odštartovala 31. augusta 2018 na TV Prima a 2. septembera 2018 na TV JOJ. Do porotcovských kresiel zasadli Jaro Slávik, Jakub Prachař, Diana Mórová a Marta Jandová, ktorá vystriedala Luciu Bílú. Súťaž priniesla taktiež nové moderátorské tváre – Davida Gránského a Lujzu Schramekovú.

Talentová show je známa tým, že sa v nej vystriedali ľudia rôznych rás, veku, národnosti a pováh. Za absolútnu stálicu sa považuje 77-ročný Jozef Pátrovič. Odkedy šou existuje, nevynechal ani jednu príležitosť, aby svoje spevácke nadanie mohol predviesť pred porotou a aj pred plným hľadiskom. Jeho schopnosti ho síce doposiaľ ďalej ako do semifinále nedostali, no ako sa hovorí, človek nikdy nevie.

Absolútnym hitom internetu sa stali Kiriku Brothers. Naty a Kiruvel sú bratranci a na Slovensko pricestovali až z Etiópie. Po vystúpení získali zlatého bzučiaka, ktorý ich automaticky posunul do veľkého finále. Avšak finále Československého talentu sa nezaobišlo bez technických problémov a moderátorských chýb. Ako publikovali topky.sk, moderátori museli naťahovať čas a komplikácie mala aj Lujza, ktorá najskôr poplietla sms-kové číslo a neskôr pri predstavovaní všetkých finalistov namiesto Kiriku Brothers vyhlásila meno Zdeňka Polacha, pričom kamera celý čas snímala Etiópčanov.

Tvoja tvár znie povedome

Štvrtá séria veľkolepej šou trvala 10 týždňov. Vyžiadala si enormné množstvo práce. Za vystúpeniami 8 súťažiacich sú hodiny tanečných tréningov, speváckych lekcií, hereckých inštrukcií, vďaka ktorým mohli diváci vidieť neuveriteľných 88 vystúpení. Mnohé boli úsmevné, iné dojemné či dramatické. Aby sa mohli účastníci premeniť na niekoho iného, pracovalo na tom 9 maskérov, ktorí spotrebovali 160 kíl sadry a 90 kíl silikónu. 11 kostymérov vytvorilo dokopy 112 hlavných a 502 vedľajších kostýmov.

Medzi známymi hosťami a účinkujúcimi boli Zuzana Haasová a Martin Nikodým, Miro Šmajda s Ivanou Regešou, alebo Jasmina Alagič, o ktorej veľkej novinke sme písali len nedávno. Víťazom súťaže sa stal Dárius Koči. Finále súťažiaci zakončili pesničkou Waterloo známej skupiny Abba. Spoznali by ste ich za maskami?

Zdroj: youtube.com