fbpx

Juhokórejský web Citizen si zobral na mušku trojicu vlajkových lodí s OLED displejom. Ich cieľom bolo zistiť, ktorý z displejov sa vypáli najviac za niekoľko desiatok, resp. stoviek hodín. Experimentu sa zúčastnil Galaxy S7, Galaxy Note8 a iPhone X. Na všetky tieto zariadenia nastavili statický obrázok a nechali s ním displej rozsvietený celých 510 hodín. Telefóny obstáli celkom bravúrne.

vypalovanie_displeja_obsah1

Vypálenie sa najviac prejavilo na modeli z dielne Samsungu – Galaxy Note8. Druhú priečku obsadil Galaxy S7 a jednoznačným víťazom sa stal iPhone X, ktorý mal po 510 hodinách najmenej vypálený displej. Samozrejme test by ťa v žiadnom prípade nemal odradiť od kúpy ktoréhokoľvek z vyššie uvedených smartfónov. Išlo čisto o experiment, nakoľko nikto z nás nenecháva svietiť rovnaký obrázok na telefóne viac než 500 hodín.

vypalovanie_displeja_obsah2

Pokiaľ chceš predchádzať vypaľovaniu, tak doporučujeme používať dynamické tapety a nastaviť dobu zhasnutia displeja na minimálnu. My v redakcii si osobne myslíme, že týmto problémom sa aj tak nemusíš nejako veľmi zaoberať ;-).

Zdroj: phonearena.comyoutube.com