Čoraz viac ľudí začína vymieňať nudný mestský život za dedinu, hory a pokoj. Nájsť miesto, kde nepípa mobilný telefón, nie je wifi, stres a žiadne deadliny, je snáď už zázrak. 

Aj vy občas túžite zájsť do hôr a aspoň na malý moment zažiť ten pocit, keď si oddýchne myseľ i telo? Podobné nutkanie mali aj Espen a Honza

Jeden je z Nórska, druhý z Česka. Obaja milujú prírodu a zvieratá a túto lásku sa rozhodli ukázať svetu. Predstavujeme vám dvoch mužov s jednou vášňou

Espen Hatleskog, muž zo Severu

Ak milujete Nórsko a v kútiku duše veríte, že si raz kúpite psíka – aljašského malamuta, Espen Hatleskog je dokonalou ukážkou toho, že môžete mať oboje.

Okrem toho je aj veľmi šarmantný muž, do ktorého sa na prvý pohľad platonicky zamiluje takmer každá žena. Teda aspoň tá, ktorej sa páčia mužné a prírodné typy mužov. Hovorí si novodobý Viking a jeho typickým poznávacím znamením je kožuch, ktorý je, ako inak, z umelej kožušiny. Presadzuje myšlienku trvalo udržateľnej módy a súčasne preferuje všetko, čo má akýkoľvek súvis so slobodou zvierat.

Spolu so svojím najlepším priateľom, aljašským malamutom, sa túlajú po krajine, ktorú sa takýmto spôsobom snažia prezentovať svetu. Nerobia to hocijako. Jeho záľuba spočíva aj v sociálnych sieťach, kde už je teraz veľkým miláčikom. Dokonca si výlučne pre potreby ukázať svetu Nórsko a jeho psíka, ako s krajinou dokonale ladí, vytvoril aj vlastný účet na Instagrame, ktorý momentálne sleduje viac ako 158-tisíc ľudí. Ani sa nečudujeme, je čo obdivovať.

Láska zvieraťa k človeku a naopak nepozná hraníc.

Honza Řeháček alias Kopernikk

Ak by sme chceli nájsť človeka, ktorý má rovnakú záľubu ako Espen z Nórka, nemusíme chodiť ďaleko. Stačí vymeniť Nóra za Čecha a aljašského malamuta za vlčiaka. Výsledok?

Honza Řeháček – ktorý si hovorí Kopernikk – a jeho vlčiak Sitka. Ich spoločné putovanie po lese, v ktorom sa Honza snaží cez objektív fotoaparátu zachytiť čo najviac jeho krás, sleduje na Instagrame viac ako 400-tisíc ľudí z rôznych kútov sveta. Ďalší, ktorý vie svoj talent a lásku k živému i neživému využiť tým správnym spôsobom. 

Toto sú presne tie momenty, kedy neviete, čo vás na fotke zaujalo najviac – pes, výhľad alebo fotograf.

Západ slnka, gitara, foťák a najlepší kamoš, čo viac si priať?

Aj psy vedia pózovať. Teda aspoň tento určite.

Zdroj: instagram.com/Espen Hatleskog, instagram.com/Honza Řeháček