Jazdenie je v dnešnej dobe potrebné. Autom sa dostanete na potrebné miesto v oveľa kratšom čase a hlavne nemusíte sa riadiť cestovným poriadkom. Častokrát sa však stretávame so strachom. Trasieme sa, obávame sa, že nebudeme vedieť reagovať na prípadné zmeny v cestnej premávke. Častejšie sa takéto situácie objavujú u žien. Sem-tam sa však stane, že aj muž dostane strach z jazdenia, najmä, ak má vodičský preukaz kratšiu dobu a nie je ešte ako tak zabehnutý. Výhodou pre neho bude možnosť si zarezervovať termíny kondičných jázd, ktoré mu pomôžu zdokonaliť sa a zopakovať si jazdenie. Poprípade môže poprosiť niekoho, kto by sa mu venoval a zajazdil si s ním.

Skúšajte

Ako sme už spomínali, treba skúšať zavolať si niekoho k sebe a začať jazdiť. Najskôr postačí na parkovisku vyskúšať si základy – pozdĺžne parkovanie, cúvanie, brzdenie, rozbiehanie do kopca. Až potom treba vyjsť na cesty a jazdiť. Nevyhovárajte sa, že dnes nemôžete, že dnes vás čakajú povinnosti. Aj keby priam máte ísť robiť niečo dôležité, naplánujte si jazdy tak, ako keď ste chodili do autoškoly.

Uvedomte si, že auto vám uľahčí život

Toto vždy pomôže každému prekonať strach. Treba myslieť hlavne na to, že auto a jazdenie vám uľahčí váš doterajší život. Nemusíte čakať na autobus. Nemusíte riešiť meškania vlakov, ktoré sú pomerne časté. Auto vás dopraví kamkoľvek budete chcieť v čase, kedy budete chcieť. Výhodou prepravy automobilom je aj to, že ak cestujete na dlhšie trasy, môžete si spraviť prestávku na toaletu alebo na jedlo kedykoľvek budete chcieť. Napríklad ak sa vám niečo zachytí o deflektory Škoda (pozn. musíte mať auto značky Škoda), môžete si zastaviť a problém odstrániť. Nič vás nebude obmedzovať. Naozaj nič.

Foto: Pexels