Hyundai Tuscon sa v predchádzajúcom roku stal najpredávanejším vozidlom svojej kategórie. Športovým vzhľadom opäť zvyšuje svoju atraktivitu.

 

Ešte nedávno by sme nad kórejskou automobilkou ohrnuli nos. V poslednej dobe však môžeme na našich cestách vidieť čoraz viac áut práve od výrobcu z Ázie. Niet sa ani čomu čudovať. Dizajn ani technika už dávno nie sú podpriemerné, ba naopak. Najobľúbenejším modelom značky je na Slovensku SUV menom Tuscon. Jeho nová verzia chcem byť bližšie k športovo založeným vodičom.

Zdroj: hyundai.news

Nedávny facelift Tuscon osviežil a má našliapnuté udržať líderskú pozíciu. Dopomôcť by teda mala aj spomínaná výbava N Line. Nejde však len o dizajnové zmeny. Úpravou prešiel napríklad podvozok, ktorý je podľa slov Hyundai vzadu tuhší o 5% a o 8% na prednej náprave.

Zdroj: hyundai.news

V ponuke motorov budú na výber benzínové aj dieselové agregáty. Objem dieselových motorov činí 1,6 CRDi prípadne 2,0 CRDi. Výkonové parametre sú 100 kW/136 koní v prípade menšieho objemu a 136 kW / 185 koní v prípade dvojlitra. Obe vznetové jednotky sú čiastočne elektrifikované. Motor spaľujúci benzín má objem 1,6 T-GDI a výkon 130 kW / 177 koní.

Dizajn po vzore i30 N

Po dizajnovej stránke sa zákazníci môžu tešiť na športovo-agresívny vzhľad po vzore modelu i30 N. Auto okrem mohutných nárazníkov zdobia aj 19-palcové kolesá, kryty spätných zrkadiel a zadný spojler v lesklej čiernej farbe. V interiéri zase nájdu sedadlá s výrazným bočným vedením a športový volant.

Zdroj: hyundai.news

Kedy bude možné túto výbavu na slovenskom trhu objednať zatiaľ nie je známe a rovnako nepoznáme ani jej cenu. Do budúcna sa uvažuje aj o plnokrvnej športovej variante obľúbeného Tuscona N. Začiatkom leta sa na faceliftovaný Tuscon pozrieme bližšie v našom teste. 

Zdroj: hyundai.news