Máte radi odpočinok v posteli? Tak potom vedci z ESA (Európska vesmírna agentúra) majú pre vás ideálnu prácu. Za dva mesiace si ležaním zarobíte 16 500 €.

ESA, so sídlom v Nemecku, ponúka dobrovoľníkom 16 500 € za ležanie v posteli po dobu 60 dní. Výskum je zameraný na testovanie negatívnych účinkov beztiaže na ľudské telo.

Štúdia, ktorá skúma dlhodobý vplyv mikrogravitácie na kozmonautov počas času strávenom vo vesmíre, sa skladá z dvoch testovacích fáz. Dobrovoľníci, ktorí sa rozhodnú absolvovať tento výskum, budú počas dvoch mesiacov v Nemeckom leteckom stredisku (DLR) v Kolíne nad Rýnom.

NASA

zdroj: dw.com

Súčasťou simulovanej štúdie je teda obmedzenie na lôžko. Môže to síce na prvý pohľad vyzerať lákovo, no toto obmedzenie platí pre akúkoľvek aktivitu.  V praxi to znamená, že stravovanie, voľný čas a dokonca aj hygienu budete musieť vykonávať priamo na lôžku. Postele sú navyše naklonené smerom nadol k hlave o šesť stupňov, aby sa simulovalo posunutie telesných tekutín.

Cieľom celého výskumu je v podstate otestovať, či umelá gravitácia môže zabrániť fyziologickým zmenám, ktoré zažívajú astronauti vo vesmíre. Celý projekt financuje NASA spoločne s Európskou vesmírnou agentúrou a bude prebiehať v spomínaných dvoch fázach.

Zdroj: kidsdiscover.com

Prví dobrovoľníci začali testovanie v nemeckom Kolíne nad Rýnom už 25. marca. Druhá partia odvážlivcov má nastúpiť v priebehu septembra. ESA vyhlasuje, že stále hľadá ľudí ochotných podstúpiť tento výskum. Chýbajú im hlavne ženy. Účasť je podmienená dobrou znalosťou nemeckého jazyka.

Okrem peňažného odškodnenia, ESA uviedla medzi výhodami účasti na výskume aj možnosť využívania času na štúdium, sledovanie televízie či vyhýbanie sa akýmkoľvek každodenným prácam. Ak berieme do úvahy fakt, že by ste na štúdii “pracovali” v podstate 24 hodín denne počas 60 dní, váš plat na hodinu by bol približne 11,5€.

 

Zdroj: dw.com