Google sa snaží zjednodušiť preklad textu na zariadeniach so systémom Android. My ti predstavíme ako.

Nová funkcia nesie názov „Tap to Translate“ (v preklade: preložiť dotykom) a v podobe aktualizácie došla už v doobedňajších hodinách. Hovoríme samozrejme o sprístupnení v anglicky hovoriacich krajinách. Na Slovensku si ešte zrejme na update chvíľu počkáme. Nová verzia aplikácie s touto možnosťou Ti umožní preložiť vopred označený text. Po označení „vyskočí“ malá ikonka, na ktorú bude treba len ťuknúť. Ikonka vzhľadovo pripomína chatové hlavičky z prostredia Facebook Messengeru.

Podľa vyjadrení spoločnosti Google ide o veľmi prepracovanú novinku, nakoľko ľudia často potrebujú preložiť napríklad cudzojazyčnú správu od vzdialených kamarátov alebo iba obyčajný text v prehliadači. Prekladacia hlavička údajne funguje naozaj vo všetkom, čo si do Androidu nainštaluješ. Microsoft takisto nespí na vavrínoch a minulý mesiac pridal do svojej aplikácie určenej na preklad podobný zázrak. Ide však iba o „cut/copy/paste“ menu, ktoré je určite menej pohodlné na rozdiel od nových prekladacích bubliniek.

Spoločnosť Google pridáva novinky takmer neustále. V poslednom čase sprístupnil napríklad offline preklad do aplikácie v operačnom systéme iOS, pričom každý z offline jazykov dosahuje veľkosť iba niekoľko desiatok megabajtov. Za zmienku stojí aj možnosť prekladu čínskeho textu, ktorý stačí odfotografovať.

Zdroj: theverge.comyoutube.com