Nízke nočné teploty, veľa snehových prehánok a nečinnosť cestárov dokázala túto zimu potrápiť viacerých vodičov. Zima sa však ešte neskončila a výrazné poklesy teplôt môžete podľa meteorológov ešte očakávať.

Ako ale zvládnuť zvyšok zimy, keď každé ráno máte problém dostať sa z parkoviska a pár minút trávite čistením skiel a strechy od námrazy a snehovej pokrývky?

Vyskúšajte nezávislé kúrenie!

Prečo by ste sa mali zamerať na nezávislé kúrenie?

Nikomu z vás nie je príjemné, keď po príchode do auta máte pocit, ako keby ste prišli do chladničky a nie do svojho auta. Žiaľ, silné zimné mrazy klesajúce hlboko pod nulu majú vplyv nielen na vonkajšiu časť auta, ale aj na teplotu interiéru. Najnepríjemnejšie je dotýkať sa studeného volantu. Ak máte kožený, veľmi dobre viete, aký je to pocit dotknúť sa ľadového a v lete zase, naopak, rozpáleného koženého volantu.

Diaľkový štart Pandora

☃️ Zima je síce ešte ďaleko, ale jej príchod sa pomaly ale isto blíži. Ako riešite ranné rozmrazovanie ❄️ vy?

Zveřejnil(a) Pandora Alarm dne Pondělí 8. října 2018

Tomuto sa môžete vyhnúť, ak si kúpite praktické nezávislé kúrenie. Vďaka funkcii diaľkového štartu a zobrazenia interiérovej teploty si budete môcť zapnúť kúrenie skôr, ako prídete k autu.

Väčšina nezávislého kúrenia sa nedá ovládať na diaľku. Vy si však hľadajte práve také, ktoré disponuje touto možnosťou.

Námraza a sneh nemajú šancu

Keď napadne veľká snehová pokrývka počas noci, žiaden vodič sa tomu nepoteší. Musí počítať s meškaním do práce, pretože kým neodhrnie sneh z predného skla a strechy, nemôže odísť z parkoviska pred svojím domom.

Ak budete mať ale nezávislé kúrenie ovládané na diaľku, žiadna námraza a sneh na čelnom skle vás trápiť nemusí. Tým, že teplota interiéru začne rásť, sneh a námraza začnú miznúť, roztápať sa. Môžete si to skontrolovať spoza okna vášho bytu. Stačí, aby bolo dobré osvetlenie parkoviska, ktoré vám osvetlí priestor, kde parkujete.

Netreba zabúdať na kvalitné osvetlenie parkoviska. Zdroj: ecologic.sk

Ide predsa o vašu bezpečnosť!

Neriskujte snehovú pokrývku a zamrznuté okná na cestách. Ak by vás chytili policajti a na streche auta by ste mali vysokú snehovú pokrývku, poprípade ľad, dali by vám pokutu, a nie malú! Tak, ako vám záleží na zabezpečení auta, by vám malo záležať aj na vašej bezpečnosti a bezpečnosti ostatných účastníkov premávky.

Zveřejnil(a) Pandora Alarm dne Pondělí 13. srpna 2018

Neštartujte skôr, ako nebudete mať čistú strechu a dobrý výhľad cez predné a zadné sklo.