Britská pivná spoločnosť Stella Artois len pred pár dňami prišla s novým reklamným spotom. Stavila pritom na osvedčenú klasiku: hercov, ktorí si získali srdcia mnohých (aj) vďaka svojim nezabudnuteľným postavám. 

Postarali sa o to Sarah Jessica Parker a Jeff Bridges. Hviezda seriálu Sex v meste v úlohe novinárky, píšucej pravidelné stĺpčeky, spolu s najlenivejším človekom v LA.

Do podniku príde (samozrejme, v sprievode povestnej zvučky seriálu, z ktorého išli do kolien takmer všetky ženy) známa novinárka Carrie Bradshaw. A nebola by to naša stará známa Carrie, keby si neobjednala koktejl Cosmopolitan. Jedine že by…

Slovami „nie, dnes si dám Stellu Artois,” sa postarala o rozruch v celej reštaurácii. Podobnú reakciu sprevádzala objednávka drinku v podaní Dude-a, pre ktorého je zas typický Biely medveď (alebo Biely Rus).

Nuž, Stella je skrátka „good choice”. A ako povedal sám Jeffrey Lebowski, zmena môže priniesť niečo dobré.

Reklama má za tri dni takmer 12 miliónov zhliadnutí. Názory verejnosti sa líšia, v komentároch môžeme nájsť úplné protiklady. Zatiaľ čo niektorí na reklame milujú to, že herci priviedli späť k životu kultové charaktery (aj keď len v 44 sekundách), iní si myslia, že je to totálne „un-dude” a špekulujú, koľko peňazí asi tak pristálo na konte hviezd strieborného plátna.

Človeku sa proste nezavďačíš. Spravíš nudnú reklamu, dostaneš hejty, spravíš reklamu s hviezdnym obsadením a dobrým scenárom, dopadneš rovnako.

Nech sa páči, tu si môžete pozrieť, čo o nakrúcaní povedali samotní herci.