Česká automobilka Škoda uvádza na slovenský trh horúcu novinku. Ide o model Škoda Scala a my už poznáme aj jej ceny!

Model sa oficiálne predstavil niekoľko mesiacov dozadu na prezentácii v izraelskom Tel Aviv. Hneď od začiatku bolo jasné, že Škoda bude v prvom rade mieriť na vnútorný priestor, čo sa aj potvrdilo. Aj napriek tomu, že je postavená na menšej platforme ako VW Golf, jej rozmery sú väčšie, ba dokonca ju môžeme porovnávať s priestrannou Octaviou. Novinkový model nahrádza v portfóliu značky „low-coastový“ model Rapid.

Zaujme základnou výbavou

Český hatchback štartuje na cene 13 490 eur, čo je v priemere približne o tisíc eur viac, ako sme boli zvyknutí v prípade Rapidu. Na pomery koncernových áut vás ale prekvapí pomerne bohatá základná výbava. Za spomínanú cenu dostanete napríklad manuálnu klimatizáciu s peľovým filtrom, elektrické ovládanie okien vpredu či centrálne zamykanie s diaľkovým ovládaním.

Súčasťou základnej výbavy Active je tiež 6,5-palcový dotykový displej s infotainmentom Swing, asistent rozjazdu do kopca, bezkľúčové štartovanie, diódové hlavné svetlomety a neskôr ešte pribudne asistent pre udržanie v jazdnom pruhu alebo automatické prepínanie diaľkových svetiel.

Na výber máte z troch výbavových stupňov Active, Ambition a Style a doplniť ich môžete o ďalšie príplatkové pakety. Pre slovenský trh importér počíta s benzínovými a naftovými motormi. Základ tvorí preplňovaná jednotka 1,0 TSI so 70 kW a päťstupňovou manuálnou prevodoukou. Naopak vrchol ponuky je 1.5 TSI (110 kW), ktorý je možné kombinovať aj so sedemstupňovým automatom. Kompletný cenník pre model Scala nájde tu.

Nie je tajomstvom, že českej automobilke sa na našom trhu darí. Menší model Fabia si už dlhodobo drží líderskú pozíciu predajnosti. Či si nájde k slovenským vodičom cestu aj Škoda Scala, sa uvidí už v najbližších mesiacoch.

Zdroj: skoda-auto.sk

Zdroj: skoda-auto.sk