Najväčšia detská hviezda Youtube sveta je malý chlapec zo základnej školy, ktorý sa preslávil miliónmi videorecenzií hračiek.

Ryan, 7-ročný “hostiteľ” svojej šou nazývanej Ryan ToysReview, obľúbeného kanála na prehliadku najnovších hračiek, vyskočil z 8. čísla na absolútnu jednotku. Publikoval tak časopis Forbes, ktorý každoročne zverejňuje zoznam hviezd zarábajúcich najviac peňazí. Rodinný kanál Ryan ToysReview zarobil k 1. júnu 2017 približne 22 miliónov dolárov.

Ryanov kanál sa stal známym na verejnosti v roku 2016, kedy ho predstavil americký technologický web The Verge. V tom čase bol na sociálnej platforme Youtube známy už rok. Za videami stoja Ryanovi rodičia, ktorí tomu venujú nie málo času – videá natáčajú a pridávajú takmer na dennej báze.

Ryanov kanál má viac ako 17 miliónov odberateľov. Zdroj: youtube.com

Tento nečakaný úspech sa začal celkom nevinne po tom, ako Ryan, 4-ročný fanúšik videí o hračkách, požiadal svojich rodičov o vlastné videá. Kanál sa rozbiehal pomaly až do roku 2015, kedy sa stal vírusovým. Mega úspešné video s viac než 935 miliónmi zobrazeniami ukazuje, ako chlapec otvorí a preskúma krabicu obsahujúcu viac ako 100 hračiek z radu Pixar “Cars”.

Ryanov svet

Kanál má momentálne tendenciu recenzovať nové hračky alebo detské potravinárske výrobky a videá zvyčajne obsahujú seriózny a nadšený komentár od Ryana s mimo-kamerovým vedením svojich rodičov.

Podľa agentúry Reuters uzavrel Ryan začiatkom tohto roka dohodu s Walmartom o predaji hračky s názvom “Ryan’s World”. Predáva sa výlučne vo viac ako 2 500 amerických obchodoch a webových stránkach spoločnosti Walmart. “Ryanov svet” bol prvým tovarom, ktorý mal byť predávaný po Pocket.Watch – detskej mediálnej značke niekoľkých online hviezd.

Ryan ToysReview má 17 miliónov sledovateľov a podľa magazínu Forbes získal dokopy 26 miliárd zobrazení. Pozrite si virálne video z roku 2015, ktoré obletelo svet:

Zdroj: businessinsider.com