Slovenský hokejový klub HC Slovan Bratislava ešte nedodal vedeniu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) dokumenty potrebné k účasti v budúcoročnej sezóne 2019/2020. Neurobil tak zatiaľ ani lotyšský klub Dinamo Riga. Ostatné tímy už zaslali dokumenty, čím potvrdili svoju účasť v súťaži. 

HC Slovan Bratislava patrí do KHL od roku 2012, a to konkrétne od leta. Počas svojho pôsobenia v nadnárodnej lige sa slovenskému klubu podarilo prebojovať do play-off len dvakrát.

V roku 2018/2019 sa hokejistom nepodarilo zdolať zvyšných 24 tímov, a tak sa umiestnili na chvoste tabuľky.

O tom, že Slovan neodovzdal potrebné dokumenty vedeniu KHL, informovalo v stanovisku tlačové oddelenie klubu pre ruský portál Championat.com.

„Náš klub ešte nedoručil vedeniu KHL potrebné dokumenty, pretože vedenie Slovana sa nachádza v záverečnom štádiu rokovaní s potenciálnym novým majoritným akcionárom. Očakávame, že ten zabezpečí klubu financie na pokračovanie klubu v KHL. Všetko musí byť doriešené do konca marca,” prezradili v spomínanom stanovisku.

HC Slovan nastúpil proti CSK vo februári. Zdroj: hcslovan.sk

HC Slovan a jeho najväčší problém

Ohľadne zlej finančnej situácie v hokejovom klube sa hovorí už dlho. Okrem toho, že majú dlhodobé problémy s dlhmi voči hráčom, najnovšie musia vyriešiť aj problém s nájomným za možnosť využívania priestorov Zimného štadióna Ondreja Nepelu. 

Mesto Bratislava prevádzkuje zimný štadión cez organizáciu Správa telovýchovných zariadení hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislava. Tí informovali o dlhu hokejového klubu Slovan Bratislava, ktorý sa mal k 19. februáru vyšplhať do výšky takmer 1 milióna eur. 

Čech novým sponzorom?

Majoritným akcionárom, o ktorom sa vraví aj v oficiálnom vyhlásení, by mal byť údajne český podnikateľ Peter Kellner, ktorý je aj vlastníkom PPF Group. 

Všetko nasvedčuje tomu, že klub potrebuje nového sponzora, ktorý ho vytiahne zo zlej finančnej situácie a pomôže Slovanu postaviť sa na vlastné nohy a zlepšiť aj hráčske výsledky.

Zdroj: webnoviny.sk, hokej.pravda.sk